“Dinsiz bir milletin payidar olabileceğine inanmıyoruz''

İslam YAŞAR

14 Mart 2018

-Demokrat Başbakan - İslâm Yaşar’ın Kaleminden... -22-

-Demokrat Başbakan - İslâm Yaşar’ın Kaleminden... -22-

Menderes, “Dinsiz bir cemiyetin, bir milletin pâyidar olabileceğine inanmıyoruz. Bugünkü seviye ile asil milletimize taassup isnadı reva görülemez. Milletimiz dinine sımsıkı bağlı olduğu kadar, umumiyetle dini en temiz duygularla benimsemektedir. İslâmlık milletimizin vicdanında en musaffâ seviyesini bulmuştur” dedi.

Ardından Amerikalıların, Türk ekonomisinin gidişatını kontrol altında tutup büyüme hızını tayin etmek mukabilinde verdikleri hibe yardımları düzenleyen Barker Raporu’nu reddetti ve maliyenin kırk milyon dolarlık dar bir çerçevede kalmaya zorlanmasına fırsat vermedi. 

Bilhassa Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın Amerika’ya yaptığı seyahat sırasında fazla itibar görmemesi, Dünya Bankası’nın, Demirköprü Barajı’nın yapımı için istediği krediyi vermemesi üzerine bankanın Ankara şubesini kapattı, temsilcisini de geri gönderdi. 

Adnan Menderes’in Amerika’ya yaptığı seyahatte, kendisine eski anlayışla m...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - İslam YAŞAR - İslam YAŞAR'ın son yazısı - İslam YAŞAR'ın son köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın yazıları - İslam YAŞAR'ın bugünkü yazısı - İslam YAŞAR'ın bugünkü köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın dünkü köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın dünkü yazısı - İslam YAŞAR'ın tüm köşe yazıları - İslam YAŞAR'ın tüm yazıları - İslam YAŞAR yazıları

Yeni Asya - İslam YAŞAR Son Köşe Yazıları: