Hamasetten uzak dur

Faruk Çakır

10 Ekim 2019

Tarih şahittir ki; akılla, iz’anla, sükûnetle, bir değil bin adım sonrasını düşünerek iş yapanlar her zaman kârlı ve haklı çıkmışlardır.

Tarih şahittir ki; akılla, iz’anla, sükûnetle, bir değil bin adım sonrasını düşünerek iş yapanlar her zaman kârlı ve haklı çıkmışlardır.

Bunun yerine heyecanla, hamasetle, sonunu düşünmeden adım atanlar ise zarar etmiş ve eşine dostuna da zarar vermiştir.

Türkiye’nin gündemi ‘hava durumu’ gibi hızla değişebiliyor. Bir gün Avrupa Birliği’ne üye olmayı konuşurken, bir başka gün AB ülkeleriyle köprülerin atılma noktasına geldiği oluyor. Bir gün ‘İslâm dünyası’na ve komşularımıza ‘örnek ülke’ olarak gösterilirken bir başka gün ‘komşu’larımızla ipler kopma noktasına gelebiliyor.

Bu iniş ve çıkışlar ekseriyetle hamasetle hareket etmenin bir neticesi. Bin adım sonrasını düşünmeden atılan adımlar milletin de hoşuna gidebilir, ama uzun dönemde kaybeden yine biz oluruz. “Bakın millet de bu politikalara destek oluyor. O halde hamaset yolunda devam edelim” diyen idareci ve siyasetçiler uzun dönemde millete zarar vereceklerini mutlaka görmeli. Kısa dönem destekleri için uzun...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Faruk Çakır - Faruk Çakır'ın son yazısı - Faruk Çakır'ın son köşe yazısı - Faruk Çakır'ın yazıları - Faruk Çakır'ın bugünkü yazısı - Faruk Çakır'ın bugünkü köşe yazısı - Faruk Çakır'ın dünkü köşe yazısı - Faruk Çakır'ın köşe yazısı - Faruk Çakır'ın dünkü yazısı - Faruk Çakır'ın tüm köşe yazıları - Faruk Çakır'ın tüm yazıları - Faruk Çakır yazıları