Muhafazakâr medya mı?

Davut Şahin

18 Ekim 2020

Televizyon dizileri her dönem eleştirinin odağı olmuştur.

Televizyon dizileri her dönem eleştirinin odağı olmuştur.

Olmaya devam ediyor. Nitekim, eğer yapımcılar aklını başına almazsa, bu eleştiri mekanizması dizileri öğütmeye devam edecek. 

Son sezon dizilere baktığımızda yine ahlak tahribatına yönelik konuların işlendiğini görüyoruz. 

Özellikle çok izlenen kanallarda bu çok bariz bir şekilde görünüyor. Hatta dizi isimlerinde bile bu tahribatı çok açık bir biçimde müşahede etmek mümkün. 

“Sadakatsiz”, “Yasak Elma” gibi beyni tahrik eden isimlerle seyircinin ilgisini çekme çabaları gözden kaçmıyor.

 Dikkatimizi çeken bir başka husus; bu tür dizilerin iktidara yakın olan kanallarda yayınlanması. Bir dönem muhafazakârların ahlaki erozyonu tetikleyen dizilere karşı takındığı tavır, artık yok. Hatta aşk hikayalerinden oluşan Hint dizilerini ithal ederek, reklam pastasından bolca pay alan sözümona muhafazakâr bir kanal, kendi ürettiği dizilerde bile “aşk” temasını işleyerek rating listelerinde yerini almakta. 

<...
Devamını okumak için tıklayın
Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Davut Şahin - Davut Şahin'in son yazısı - Davut Şahin'in son köşe yazısı - Davut Şahin'in yazıları - Davut Şahin'in bugünkü yazısı - Davut Şahin'in bugünkü köşe yazısı - Davut Şahin'in dünkü köşe yazısı - Davut Şahin'in köşe yazısı - Davut Şahin'in dünkü yazısı - Davut Şahin'in tüm köşe yazıları - Davut Şahin'in tüm yazıları - Davut Şahin yazıları