Okuyan aldanmaz

Çetin Acar

11 Eylül 2019

Üstadımız “Risale-i Nurlar’ı okumak on defa benimle görüşmekten evlâdır” diyerek, okumanın önemini veciz bir şekilde söylemiş.

Üstadımız “Risale-i Nurlar’ı okumak on defa benimle görüşmekten evlâdır” diyerek, okumanın önemini veciz bir şekilde söylemiş.

İhlâs Risalesi hakkında “Lâakal her onbeş günde bir defa okunmalıdır” kaydını koyması, Meyvenin Dördüncü Meselesi için “Her daim okunmalıdır” tavsiyesi. 

Aynı tavsiyeyi “Kur’ân-ı Hakîm’in tilmizlerini ve hadimlerini ikaz etmek ve aldanmamak" için yazılan “Desise-i Şeytaniye” bahsi için de yapması sıkıntılar karşısında ilâcın ancak okumakla çözülebileceğini hatırlatır.

Üniversiteli Nur Talebelerinin okumakla ilgili şu tesbiti de önemli:

"Birinci Cihan Harbi’nde Gönüllü Alay Kumandanı olarak esir düştüğü Rusya’da Moskof Çarlığı’na karşı izzet-i İslâmiyeyi muhâfaza edip, kurşuna dizileceği hengâmda, 'Âhirete gitmek için bana bir pasaport lâzımdı' diye ölümü istihkâr eden böyle bir kahraman-ı İslâm Üstadımız Bediüzzaman’ın eserlerini okumak nîmet-i uzmâsına mukabil canımızı da fedâ etsek, ömrümüzü de ona vakfetsek, zulümden zulüme de...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Çetin Acar - Çetin Acar'ın son yazısı - Çetin Acar'ın son köşe yazısı - Çetin Acar'ın yazıları - Çetin Acar'ın bugünkü yazısı - Çetin Acar'ın bugünkü köşe yazısı - Çetin Acar'ın dünkü köşe yazısı - Çetin Acar'ın köşe yazısı - Çetin Acar'ın dünkü yazısı - Çetin Acar'ın tüm köşe yazıları - Çetin Acar'ın tüm yazıları - Çetin Acar yazıları

Yeni Asya - Çetin Acar Son Köşe Yazıları: