M. Kemal hayranlığı meselesi

Ahmet Battal

22 Mayıs 2022

Bu konuyu yine yazmak zorunda kalmak bile esef verici. Ama mecburuz.

Bu konuyu yine yazmak zorunda kalmak bile esef verici. Ama mecburuz.

Dünkü yazımızda “M. Kemal sevgisi konusunda kim samimi kim değil? Bunu bilemiyoruz. Kendi ‘tek adam’larını maziye gömmüş olan demokrat devletlerin efsane kulübü olan AB’ye girebilmiş olsaydık çoktan bu mesele de hallolmuş olacaktı.” demiştik. 

İşte bir örnek:

Geçen günlerde muhafazakârların kurup yönettiği ve bizim de pasif üyelerinden olduğumuz geniş bir whatsapp hemşeri grubunda yaşanan ilginç hadise de bunun göstergesi. 

(Bu grup aynı zamanda dernek faaliyetleri de yapıyor. Yani aralarında sıkı sayılabilecek bir iş birliği ve uyum var ve dolayısıyla ana hatlarda da olsa bir tür fikir birliğinin de olması mümkün ve gerekli).

Bir ilin müftü yardımcısı grupta Kadir Mısıroğlu’nun videosunu paylaştı. Vay sen misin bunu yapan. Anında linci yedi. Sevenler, duble sevenler, triple sevenler … yazdı durdu. 

Grupta “ben M. Kemal’i sevmek zorunda mıyım, eleştirel bakmaya hakkımız yok mu ka...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Ahmet Battal - Ahmet Battal'ın son yazısı - Ahmet Battal'ın son köşe yazısı - Ahmet Battal'ın yazıları - Ahmet Battal'ın bugünkü yazısı - Ahmet Battal'ın bugünkü köşe yazısı - Ahmet Battal'ın dünkü köşe yazısı - Ahmet Battal'ın köşe yazısı - Ahmet Battal'ın dünkü yazısı - Ahmet Battal'ın tüm köşe yazıları - Ahmet Battal'ın tüm yazıları - Ahmet Battal yazıları

Yeni Asya - Ahmet Battal Son Köşe Yazıları: