Talebesinin Bediüzzaman ile ihlas tartışması! (1)

Abdurrahman Aydın

27 Ekim 2019

İman ve Kur’ân hizmetinin üssü’l-esası olan “İhlâs” hakkında, aşağıda Üstadıyla tartışan! (temsilî) bir talebesi vardır.

İman ve Kur’ân hizmetinin üssü’l-esası olan “İhlâs” hakkında, aşağıda Üstadıyla tartışan! (temsilî) bir talebesi vardır.

Bu talebenin fikir, çözüm veya hüküm üretirken beyninin, Risale-i Nurun -ve bilvasıta vahyin- güncel ve orijinal işletim sistemiyle çalışmadığı, belki bazı İslâm ülkelerinden kopyalanmış, güncel olmayan, üstelik sömürgeci ülkelerin virüs bulaştırdığı bir sürümü kullandığı, hatta bazen dinsiz felsefenin hipnozunun etkisinde kaldığı, yaptığı itirazlardan ve bu itirazlara Üstadın verdiği cevaplardan anlaşılacaktır. Bu açıdan bu diyalog, bir yönüyle Şeytanın sağdan yaklaşmasının örneklerini de ihtiva etmektedir.

Aşağıdaki bu kurgusal tartışma, aynı zamanda din hizmeti görüntüsü altında dünyevî hedeflere kayma veya şer odaklarına alet olma gibi hizmetin safiyetini bulandıran etkenlere karşı, bu kanalları tıkayan ve halis din hizmetinin korunmasını sağlayan ölçüleri ihtiva etmektedir. Esasen Kur’ân ve Sünnete dayanan bu ölçülerle Bediüzzaman Hazretleri’nin...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Abdurrahman Aydın - Abdurrahman Aydın'ın son yazısı - Abdurrahman Aydın'ın son köşe yazısı - Abdurrahman Aydın'ın yazıları - Abdurrahman Aydın'ın bugünkü yazısı - Abdurrahman Aydın'ın bugünkü köşe yazısı - Abdurrahman Aydın'ın dünkü köşe yazısı - Abdurrahman Aydın'ın köşe yazısı - Abdurrahman Aydın'ın dünkü yazısı - Abdurrahman Aydın'ın tüm köşe yazıları - Abdurrahman Aydın'ın tüm yazıları - Abdurrahman Aydın yazıları

Yeni Asya - Abdurrahman Aydın Son Köşe Yazıları: