Amerika bizi iktidar yap!

Zafer Şahin

5 Kasım 2020

Kemal Kılıçdaoğlu'nun büyük ümitlerle CHP Genel Başkanlığına getirildiği günlerdi.

Kemal Kılıçdaoğlu'nun büyük ümitlerle CHP Genel Başkanlığına getirildiği günlerdi.
Bir gazeteci arkadaşla beraber Kemal Bey'in Genel Başkan Yardımcılarından birine makamında hayırlı olsun ziyaretine gitmiştik.
Hoş, beş faslından sonra birden bire yüzüne ciddi bir ifade oturtarak "Size bir şey söyleyeceğim" dedi… Sonra da sesini alçaltarak, hatta neredeyse fısıldayarak "Amerika bizi seçti, iktidara geliyoruz" dedi!
İlk şaşkınlığı atlattıktan sonra "Emin misiniz? Nasıl olacak o iş" diye sordum… Gülümseyerek "Göreceksiniz" dedi.
Sam Amca'nın kendilerini paraşütle iktidara getireceğine inanan o parti yöneticisi 6 ay sonra Kemal Bey tarafından paketlendi. CHP de 10 yıldır iktidar falan olamıyor… Peki bu 10 yılda muhalefetin ABD'ye bakışında milim değişiklik var mı? Tabi ki yok.
Sadece muhalefet partileri değil… Sözde aydını, sözde objektif ve devrimci gazetecisi hala iktidarın yolunun ABD'den geçtiğine inanıyor!
Milletin kendilerine iktidarı vermeyeceğini bi...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asır - Yeni Asır gazetesi köşe yazarları - Zafer Şahin - Zafer Şahin'in son yazısı - Zafer Şahin'in son köşe yazısı - Zafer Şahin'in yazıları - Zafer Şahin'in bugünkü yazısı - Zafer Şahin'in bugünkü köşe yazısı - Zafer Şahin'in dünkü köşe yazısı - Zafer Şahin'in köşe yazısı - Zafer Şahin'in dünkü yazısı - Zafer Şahin'in tüm köşe yazıları - Zafer Şahin'in tüm yazıları - Zafer Şahin yazıları