Yalan siyaseti

Zafer Şahin

23 Ekim 2020

DOĞRU ayağa kalkana kadar yalan dünyayı dolaşırmış.

DOĞRU ayağa kalkana kadar yalan dünyayı dolaşırmış.
Batılı dostlarımız ve sözde müttefiklerimiz sayesinde bu sözün ne kadar doğru olduğunu bizzat deneyimlediğimiz bir süreci yaşıyoruz.
Doğu Akdeniz'de, Ege'de, Libya'da, Kafkasya'da, Suriye'de, Kıbrıs'ta uluslararası hukuka bağlı kalarak çıkarlarını savunan, hem sahada hem masada hakkını yedirmeyen Türkiye'yi yalan siyasetiyle engellemeye çalışıyorlar.
Bunu başarabilirler mi?
Tabi ki hayır… Çünkü Türkiye artık tam da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifade ettiği gibi "Kimsenin hakkına göz dikmeyen ama kendi hakkını da söke söke alan bir ülke" olarak yoluna devam ediyor.
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre Batılı dostlarımız özel sohbetlerde Türk muhataplarına "Anlaşmazlık yaşadığımız birçok konuda sizin haklı olduğunuzu biliyoruz" diyor! Ama iş resmiyete gelince hemen yan çiziyorlar.
Ve çözümsüzlüğe oynuyorlar.
Aslında Batının bu iki yüzlü tavrı şaşırtıcı değil. Acı olan onların bu yalan siyasetine ...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asır - Yeni Asır gazetesi köşe yazarları - Zafer Şahin - Zafer Şahin'in son yazısı - Zafer Şahin'in son köşe yazısı - Zafer Şahin'in yazıları - Zafer Şahin'in bugünkü yazısı - Zafer Şahin'in bugünkü köşe yazısı - Zafer Şahin'in dünkü köşe yazısı - Zafer Şahin'in köşe yazısı - Zafer Şahin'in dünkü yazısı - Zafer Şahin'in tüm köşe yazıları - Zafer Şahin'in tüm yazıları - Zafer Şahin yazıları