Enver Altaylı’nın görüştüğü siyasiler

Zafer Şahin

22 Ekim 2020

İyi Partili Ümit Özdağ'ın siyasette taşları yerinden oynatan açıklamalarında en çok dikkat çeken detay Enver Altaylı ile ilgili kısım.

İyi Partili Ümit Özdağ'ın siyasette taşları yerinden oynatan açıklamalarında en çok dikkat çeken detay Enver Altaylı ile ilgili kısım.

Ne diyor Özdağ? "Enver Altaylı bize 'parti kurmayın sokağa dökülün' dedi!"

Bu detay neden önemli anlatacağım. Ama önce kısa bir Altaylı hatırlatması yapalım.

Altaylı sıradan bir isim değil. FETÖ elebaşına 'Muhterem efendim' diye hitap eden, CIA'nın sık kullanılanlara ta 1960'larda eklediği bir istihbaratçı.

1963'teki başarısız Talat Aydemir darbe girişiminden beri bu ülkede yaşanan ne kadar karanlık olay varsa içinden bir şekilde bu adam çıkıyor.

Necip Hablemitoğlu suikastıyla ilgili ifadesine başvuruluyor.

CIA'nın eski Orta Amerika şefi Alen Fiers ile sık görüşüyor.

Bir FETÖ kumpası ile tutuklanan ve Silivri Cezaevinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu'nun teşkilatta yükselmesini FETÖ için bir tehdit kabul ediyor. "Kozinoğlu yükselirse Allah Fetu...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asır - Yeni Asır gazetesi köşe yazarları - Zafer Şahin - Zafer Şahin'in son yazısı - Zafer Şahin'in son köşe yazısı - Zafer Şahin'in yazıları - Zafer Şahin'in bugünkü yazısı - Zafer Şahin'in bugünkü köşe yazısı - Zafer Şahin'in dünkü köşe yazısı - Zafer Şahin'in köşe yazısı - Zafer Şahin'in dünkü yazısı - Zafer Şahin'in tüm köşe yazıları - Zafer Şahin'in tüm yazıları - Zafer Şahin yazıları