Prof. Dr. Orhan Terzioğlu Dokuz Eylül Ü. Tıp Fakültesi'enden emekli, alanı genetik ve tıbbi biyoloji.

Prof. Dr. Orhan Terzioğlu Dokuz Eylül Ü. Tıp Fakültesi'enden emekli, alanı genetik ve tıbbi biyoloji.
Kendisi tipik bir Karadeniz insanı. Zeki, meraklı, araştırıcı, inançlı biri. Orhan Hoca kahkahası bol, neşeli bir insan.

Salgın dolayısıyla, 2 yıldır telefon dışında yüz yüze görüşemiyorduk. Nihayet geçen hafta oğlumla Orhan hocayı ziyaret ettik. Evi Sahilevleri semtinde. Bizi evinin önünde, ağaçlarla tamamen gölgelenmiş terasta karşıladı. Çok sevindi, mutlu oldu.
Bu son derece hareketli insan korona kısıtlaması sebebiyle iki yıldır eve mahkum olmaktan dolayı biraz olumsuz etkilenmiş.

Branşının da bir gereği olarak Orhan Bey pozitif bilimlere büyük ilgisi ve saygısı olan biri. Aynı zamanda sağlam inançlıdır.
Pozitif bilimle imanın alanını ayırır. Sohbet ederken bir ara söz bu konulara geldi.

...
Devamını okumak için tıklayın
Yeni Asır - Yeni Asır gazetesi köşe yazarları - Mehmet Demirci - Mehmet Demirci'nin son yazısı - Mehmet Demirci'nin son köşe yazısı - Mehmet Demirci'nin yazıları - Mehmet Demirci'nin bugünkü yazısı - Mehmet Demirci'nin bugünkü köşe yazısı - Mehmet Demirci'nin dünkü köşe yazısı - Mehmet Demirci'nin köşe yazısı - Mehmet Demirci'nin dünkü yazısı - Mehmet Demirci'nin tüm köşe yazıları - Mehmet Demirci'nin tüm yazıları - Mehmet Demirci yazıları