Müslümanların saffında yer almak(2)

Mustafa Çelik

15 Mayıs 2019

Küfür cephesi karşısında Müslümanların safında yer almak, imanı muhafaza ve müdafaa etmektir. Dini Allah’a has kılanların en mühim vazifeleri, Müslümanların safında yer almaktır. Tek saf halinde Allah yolunda kesintisiz cihad etmektir.

Müslümanların saffına katılmak, Allah rızasına talibli olmaktır. Çünkü Müslümanlar tarafından teşkil edilen saffın ana merkezinde Allah’ın rızası vardır. Allah’ın rızasını hedefe koymayan Müslümanlara değil, ehl-i küfre yardır. Allah’ın rızasını kazanmanın yolu, Allah yolunda tek saf olmaktır.

“Hiç şüphe yok ki Allah, kendi yolunda, duvarları birbirine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever.” (Saf Sûresi/ 4)

Bu âyet-i kerime’de dayanışma ruhu içinde imanları uğruna çarpışan mü’minlerden övgüyle söz edilmesi, bu âyetlerin “Allah katında en sevimli işin ne olduğunu bilsek de işlesek!” dedikleri halde savaş zorunluluğu ortaya çıkınca aynı samimiyet ve kararlılığı gösteremeyenler hakkında indiğine dair riv...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Akit - Yeni Akit gazetesi köşe yazarları - Mustafa Çelik - Mustafa Çelik'in son yazısı - Mustafa Çelik'in son köşe yazısı - Mustafa Çelik'in yazıları - Mustafa Çelik'in bugünkü yazısı - Mustafa Çelik'in bugünkü köşe yazısı - Mustafa Çelik'in dünkü köşe yazısı - Mustafa Çelik'in köşe yazısı - Mustafa Çelik'in dünkü yazısı - Mustafa Çelik'in tüm köşe yazıları - Mustafa Çelik'in tüm yazıları - Mustafa Çelik yazıları

Yeni Akit - Mustafa Çelik Son Köşe Yazıları: