Süleyman Soylu kimin ayağını kırdı?

Hacı Yakışıklı

25 Şubat 2019

Masum bebekleri gözünü kırpmadan öldüren kanlı katilleri savunurcasına “uluslararası hukuk ihlalleri” diye döşenenler kendilerini evrensel insan hakları savunucusu birer entelektüel zannediyor. İşte o entelektüeller(!) daha çok insan öldürme hakkı elde etmek için “açlık grevi” yapıyorlar. Birileri de “vah zavallılar, grevde 30. gün” diye algı yönetiminin dibine vuruyor!

Savaşın olduğu yerde uygulanacak hukuk “şehir hayatının medeni hukuku” değil, savaş hukukudur. Bunun da kendi içinde “insani kıstasları” vardır. Bizim hukukumuz işkenceyi ve sivillere saldırıyı mazur göstermez ki zaten emniyet güçlerimiz bu hususa riayet ediyor. Bunun izahını ve savunmasını yapmak bile abesle iştigaldir. 

Uluslararası hukuka gelince! Siz ABD’nin ve Avrupa’nın “Uluslararası İnsanî Hukuku” olduğuna hâlâ inanıyor musunuz? Buna inananlar lütfen yazının devamını okuma zahmetine girişmesin!

Birileri son zamanlarda Süleyman Soylu’yu münferit vakalar sebebiyle eleştiriyor. Neymiş...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Akit - Yeni Akit gazetesi köşe yazarları - Hacı Yakışıklı - Hacı Yakışıklı'nın son yazısı - Hacı Yakışıklı'nın son köşe yazısı - Hacı Yakışıklı'nın yazıları - Hacı Yakışıklı'nın bugünkü yazısı - Hacı Yakışıklı'nın bugünkü köşe yazısı - Hacı Yakışıklı'nın dünkü köşe yazısı - Hacı Yakışıklı'nın köşe yazısı - Hacı Yakışıklı'nın dünkü yazısı - Hacı Yakışıklı'nın tüm köşe yazıları - Hacı Yakışıklı'nın tüm yazıları - Hacı Yakışıklı yazıları

Yeni Akit - Hacı Yakışıklı Son Köşe Yazıları: