Seçime 6 gün kala son durum

Hacı Yakışıklı

25 Mart 2019

ANKETLER: Firmalar kamuoyunu “ilk kez” tatmin edemedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Anketlere güvenmiyorum” sözü etkili oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli anketlerin güvenilir olmadığını sıkça vurguladı. Hal böyle olunca anketlere değil sahadaki yansımalara ve kulislere göre değerlendirmeler yapacağız. 

KATILIM ORANI: Seçmenlerin en az %80’inin sandığa gideceği öngörülüyor. Bu iyi bir oran. 2014’te %89 katılım vardı. Katılım seviyesi sonuçlara etki edebilir ama gölgelemez.

EKONOMİ ETKİSİ: Son viraja girerken, “Ekonomi sebebiyle kararsızım” algısının yerini “2001 krizinden ülkeyi çıkarıp ekonomiyi düzelten Ak Parti oldu, yine o düzeltebilir” fikri almaya başladı.

CUMHUR İTTİFAKI: Sandıktan %55 çıkması şaşırtıcı olmaz. Beka tartışması %50 geçildiğinde son bulur.

MİLLET İTTİFAKI: Cumhur’da Ak Parti-MHP var iken; Millet İttifakı’nda Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in yanında “kabul edilmek istenmeyen ama fiilen var olan” HDP gizli it...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Akit - Yeni Akit gazetesi köşe yazarları - Hacı Yakışıklı - Hacı Yakışıklı'nın son yazısı - Hacı Yakışıklı'nın son köşe yazısı - Hacı Yakışıklı'nın yazıları - Hacı Yakışıklı'nın bugünkü yazısı - Hacı Yakışıklı'nın bugünkü köşe yazısı - Hacı Yakışıklı'nın dünkü köşe yazısı - Hacı Yakışıklı'nın köşe yazısı - Hacı Yakışıklı'nın dünkü yazısı - Hacı Yakışıklı'nın tüm köşe yazıları - Hacı Yakışıklı'nın tüm yazıları - Hacı Yakışıklı yazıları

Yeni Akit - Hacı Yakışıklı Son Köşe Yazıları: