İstanbul için birlik vakti

Ayhan Demir

15 Mayıs 2019

Eskiden sosyalistler, komünistler ve türevleri için şu söylenirdi: Üç kişi bir araya gelince, örgüt kuruyorlar. Aynı hal şimdi “mütedeyyin” camianın başına geldi, geliyor. En fazla bölünmeyi, İslam Birliği’ni savunanlar yaşıyor.

Birbirimize olan tahammülümüz azaldıkça, adres sayısı artıyor. Üç kişi bir araya gelince parti, dernek, vakıf vs. kuruyor. Olmadı gazete, dergi, televizyon veya ajans.

Hesap yapmaktan iş yapmaya vakit bulamayanların sayısı hiç de az değil. Hayatlar ve hesaplar kısa vadeli olunca, birliktelikler uzun soluklu olamıyor.

İyi ayırt etmek gerekiyor: Çok seslilik ile çok başlılık, aynı şey değildir, olamaz. Çok sesliliğe karşı değiliz ama çok başlılığa karşıyız. Kendi başına hareket etmeye, kim karşı olmaz?

Meselenin ilginç olan tarafı, her yeni yapı, yola çıkarken aynı mesajı veriyor: “Vakit, birlik olma vaktidir.” 

Bir bütünden kopanların birlik ve beraberlik mesajları vermeleri, nasıl izah edilebilir? 

Soruyu ben...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Akit - Yeni Akit gazetesi köşe yazarları - Ayhan Demir - Ayhan Demir'in son yazısı - Ayhan Demir'in son köşe yazısı - Ayhan Demir'in yazıları - Ayhan Demir'in bugünkü yazısı - Ayhan Demir'in bugünkü köşe yazısı - Ayhan Demir'in dünkü köşe yazısı - Ayhan Demir'in köşe yazısı - Ayhan Demir'in dünkü yazısı - Ayhan Demir'in tüm köşe yazıları - Ayhan Demir'in tüm yazıları - Ayhan Demir yazıları