Üzülmek kader midir?

Güngör Mengi

9 Temmuz 2015

 

 

Seçimin üstünden bir ay zaman geçti, ülke hükümet bekliyor ama bunun yerine hala siyasi partilerin etik ve hatta yasa dışı çekişmelerini izliyoruz.

 

Salı günü gazetelerde Manisa’nın Çökelek köyünde 13’ü kadın 15 tarım işçisi “şerit ihlali yapan bir tanker”in bindikleri araca çarpması sonunda hayatını kaybetti.

 

Bu işçiler 1 kilogram asma yaprağını 1.5 TL’den satarak günlük 40-50TL kazanç sağlamak için sahur vakti yollara çıkmıştı. Kazançlarıyla bayramda çocuklarına kılık kıyafet almak üzere çalışıyorlardı.

 

Hükümetin başındaki kişilerin “Çok israf yaptık, böyle yapmasaydık vergi toplamamıza bile gerek kalmazdı” dediği, devlet kaynaklarının itiraftan kaçamayacak kadar sorumsuzca harcandığı, benzersiz yolsuzlukların yargıya bile gönderilmediği bir ülkede bu acı çelişki ve haksızlık kabul edilebilir mi?

 

Siyasi etik yok oldu!

 

Günde 40 TL için maden işçileri, asma yaprağı toplayan köylüler ha...
Devamını okumak için tıklayın

Vatan - Vatan gazetesi köşe yazarları - Güngör Mengi - Güngör Mengi'nin son yazısı - Güngör Mengi'nin son köşe yazısı - Güngör Mengi'nin yazıları - Güngör Mengi'nin bugünkü yazısı - Güngör Mengi'nin bugünkü köşe yazısı - Güngör Mengi'nin dünkü köşe yazısı - Güngör Mengi'nin köşe yazısı - Güngör Mengi'nin dünkü yazısı - Güngör Mengi'nin tüm köşe yazıları - Güngör Mengi'nin tüm yazıları - Güngör Mengi yazıları