Milletin gündemi!

Güngör Mengi

12 Temmuz 2015

İstanbul’dan birkaç gün uzaklaşınca halkla iç içe olmak ve sorunlarını dinlemek de kolaylaşıyor.

İstanbul’dan birkaç gün uzaklaşınca halkla iç içe olmak ve sorunlarını dinlemek de kolaylaşıyor.

 

Pazardaki satıcıdan, dükkan sahiplerine, restoranlardan işçilere kadar herkes ekonomideki durgunluktan ve gelecek endişesinden söz etmekte…

 

Gündelikle çalışan bir kadın işçi aynen şunları söylüyordu; “Ne olacak bu devletin hali? Ramazan geldi geçti çocuklarımıza doğru dürüst yemek yapamadık. Bayram’da elbise alacak para yok!”

 

Devlet gücünü, kaynaklarını istediği gibi kullanan, yokluktan, açlıktan haberi olmayanlar memleketin halini görmeyebilir veya görmezden gelebilir ama halk böyle bir lükse sahip değil. Halk mutsuz ve sonu gelmeyen bir beklenti içinde.

 

Kapris mi, plan mı?

 

Bu nedenle ben “İlkesiz bir parti AKP’yle koalisyon yapar” tarzı yaklaşımları hatalı buluyorum. Ülke ve ilke birbirini gözetmek zorundadır.

 

İlkeler kaprise veya “erken seçimde oyunu yükseltme planı”na dönüşürse ...
Devamını okumak için tıklayın

Vatan - Vatan gazetesi köşe yazarları - Güngör Mengi - Güngör Mengi'nin son yazısı - Güngör Mengi'nin son köşe yazısı - Güngör Mengi'nin yazıları - Güngör Mengi'nin bugünkü yazısı - Güngör Mengi'nin bugünkü köşe yazısı - Güngör Mengi'nin dünkü köşe yazısı - Güngör Mengi'nin köşe yazısı - Güngör Mengi'nin dünkü yazısı - Güngör Mengi'nin tüm köşe yazıları - Güngör Mengi'nin tüm yazıları - Güngör Mengi yazıları