Erken seçim senaryoları!

Güngör Mengi

10 Temmuz 2015

Genel seçimin üzerinden bir aydan fazla zaman geçti ve sonunda Ak Parti’nin koalisyon çalışmasının nihayet başladığı bildirildi.

Genel seçimin üzerinden bir aydan fazla zaman geçti ve sonunda Ak Parti’nin koalisyon çalışmasının nihayet başladığı bildirildi.

AKP’nin CHP ve MHP ile koalisyon görüşmelerini yapacak heyetler belirlendi, Başbakan bu heyetlerle toplantılar yaptı.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Başbakan Davutoğlu Beştepe’de görüştüler ve bu yazının yazıldığı dakikalarda büyük olasılıkla hükümeti kurma görevi Davutoğlu’na verilmekteydi. Bununla birlikte “koalisyondan çok erken seçim ihtimali” konuşulduğu için koalisyon olmazsa ne olacak konusu gündemden düşmüyor.

Erken seçim için 2015’in Kasım ayının düşünüldüğü bile gelen bilgiler arasında…

Zamanınız yok!

Tüm partilerin, aldıkları oy oranına göre bakanlık alacağı bir “geçici hükümet”, AKP’nin 20 ilde kaybettiği milletvekillerini geri almaya ve oy oranını yükseltmeye çalışarak “tek başına iktidar olma” isteği ve daha birçok senaryo öne çıkıyor.

7 Haziran seçiminde halkın verdiği mesaja rağmen b...
Devamını okumak için tıklayın

Vatan - Vatan gazetesi köşe yazarları - Güngör Mengi - Güngör Mengi'nin son yazısı - Güngör Mengi'nin son köşe yazısı - Güngör Mengi'nin yazıları - Güngör Mengi'nin bugünkü yazısı - Güngör Mengi'nin bugünkü köşe yazısı - Güngör Mengi'nin dünkü köşe yazısı - Güngör Mengi'nin köşe yazısı - Güngör Mengi'nin dünkü yazısı - Güngör Mengi'nin tüm köşe yazıları - Güngör Mengi'nin tüm yazıları - Güngör Mengi yazıları