PKK’nın eylem planları

Güngör Mengi

1 Ağustos 2015

 

 

HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir olağanüstü Meclis toplantısında “HDP olarak bu toplantıya katılmamızın nedeni bir daha asla bu ülkede tek bir insanımızın çatışma ortamında hayatını yitirmemesinin çabası içindir” demişti.

 

Bugün bir kez daha “Barış zeminine geri dönüş şarttır” sözleri de aynı konuşmanın içindeydi.

 

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da seçim öncesinden başladığı ve halâ devam ettiği söylemlerinde devamlı olarak “barıştan, demokrasiden, çözümden” söz ediyor.

 

Onlar barıştan, demokrasi ve çözümden söz ederken Uludere’den Diyarbakır’a, Dağlıca’dan Cizre’ye, Şırnak’a, Hakkari’ye bombalı, Kalaşnikoflu saldırılar devam etti. Ve çok sayıda insan hayatını kaybetti.

 

Hakkını helal et!

 

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde şehit edilen 30 yaşındaki polis memuru Mehmet Uyar’ın cenaze töreninde kardeşi astsubay Murat Uyar tabuta sarılarak “Bir tanecik ağabeyim vardı, onu da benden al...
Devamını okumak için tıklayın

Vatan - Vatan gazetesi köşe yazarları - Güngör Mengi - Güngör Mengi'nin son yazısı - Güngör Mengi'nin son köşe yazısı - Güngör Mengi'nin yazıları - Güngör Mengi'nin bugünkü yazısı - Güngör Mengi'nin bugünkü köşe yazısı - Güngör Mengi'nin dünkü köşe yazısı - Güngör Mengi'nin köşe yazısı - Güngör Mengi'nin dünkü yazısı - Güngör Mengi'nin tüm köşe yazıları - Güngör Mengi'nin tüm yazıları - Güngör Mengi yazıları