Ankara’da çorak bir tarlaya bakarken...

Yıldıray Oğur

11 Eylül 2019

Ankara’da şehir dışındaki bir lokantanın terasından kurak boş arazinin ortasına dikilmiş biçimsiz gökdelen vari inşaatlara bakıyoruz. 

Ankara’da şehir dışındaki bir lokantanın terasından kurak boş arazinin ortasına dikilmiş biçimsiz gökdelen vari inşaatlara bakıyoruz. 

Bütün gazetecilerin aylardır peşinden koştuğu Ali Babacan’la yaptığımız röportaja konacak fotoğrafların arka fonunda zorunlu olarak bu çirkin manzara olacak.

Babacan bu manzaraya bakarken “Yazık oldu, bütün ülke bunlarla doldu, paralar buralara gitti” hayıflandı. 

Bundan beş yıl önce hala ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı iken yaptığı meşhur uyarıyı hatırladık: “Üretmeden taşa toprağa para harcıyoruz.”

2002’den 2015’e kadar iki yıllık Dışişleri Bakanlığı dışında, 11 yıl boyunca ekonominin dümeninde bulunmuş, daha çok işiyle ilgili ve az konuşmuş Babacan’ın bugüne kadar akıllarda en çok kalmış açıklamasıydı o. 

Ama beş yıl önceki o uyarı dikkate alınmadı, paralar taşa toprağa gömüldü, sonunda ekonomi inşaat ekonomisinin peşine takılıp duvara çarptı. 

Aslında o uyarı Babacan’ın kendi partisiyle akle...
Devamını okumak için tıklayın

Türkiye - Türkiye gazetesi köşe yazarları - Yıldıray Oğur - Yıldıray Oğur'un son yazısı - Yıldıray Oğur'un son köşe yazısı - Yıldıray Oğur'un yazıları - Yıldıray Oğur'un bugünkü yazısı - Yıldıray Oğur'un bugünkü köşe yazısı - Yıldıray Oğur'un dünkü köşe yazısı - Yıldıray Oğur'un köşe yazısı - Yıldıray Oğur'un dünkü yazısı - Yıldıray Oğur'un tüm köşe yazıları - Yıldıray Oğur'un tüm yazıları - Yıldıray Oğur yazıları

Türkiye - Yıldıray Oğur Son Köşe Yazıları: