Beren Saat’in müsilajı eşi Kenan Doğulu’nun geçmişinde; 28 Şubat ve HSBC

Fuat Uğur

5 Nisan 2022

Üzerinden birkaç gün geçti, artık hepiniz biliyorsunuz.

Üzerinden birkaç gün geçti, artık hepiniz biliyorsunuz.

Oyuncu Beren Saat Ankara’daki Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde, iklim için nasıl bir “hizmet” yaptıysa artık orası meçhul, “İklim Elçisi” seçilmiş, ardından “Müsilaj ve başörtüsü” üzerinden tuhaf metaforlarla dolu, telefonundan okuduğu bir konuşma yapmıştı.

Konuşmanın tamamı ise yalan ve bilgisizlikle malûldü. Bu sözlerin nasıl bir cehalet eseri olduğunu anlatmak isterdim ama takdir edersiniz ki bu, bir vakit israfı. Konuşmada ilgimi çeken ise sadece “Başörtüsü-müsilaj-peruk”lu giriş ve sonuç cümleleri:

“Öğrencilik dönemimde başörtüsünün üstüne peruk takmak zorunda kalan sınıf arkadaşlarım oldu ve geçen yıllar içinde eğitim eşitliğinin sağlanmasına hepimiz çok sevindik (…) Müsilaj bir üniversite öğrencisinin aydınlık zihninin üzerini kaplamaya çalışan başörtüsü üzeri peruk gibi berrak denizin üzerinde duruyor."

Beren Saat’in, geçmişe göndermede bulunup, başörtüsü mağduriyeti yaşay...
Devamını okumak için tıklayın

Türkiye - Türkiye gazetesi köşe yazarları - Fuat Uğur - Fuat Uğur'un son yazısı - Fuat Uğur'un son köşe yazısı - Fuat Uğur'un yazıları - Fuat Uğur'un bugünkü yazısı - Fuat Uğur'un bugünkü köşe yazısı - Fuat Uğur'un dünkü köşe yazısı - Fuat Uğur'un köşe yazısı - Fuat Uğur'un dünkü yazısı - Fuat Uğur'un tüm köşe yazıları - Fuat Uğur'un tüm yazıları - Fuat Uğur yazıları

Türkiye - Fuat Uğur Son Köşe Yazıları: