O ‘terör örgütü marşı’nın ilham kaynağı sizsiniz!

Celal Başlangıç

8 Ocak 2021

Sonuç ne olursa olsun, başta Boğaziçi öğrencileri olmak üzere üniversite gençliği Erdoğan’ın despotik tek adam rejimine derin bir çizik attı; gerçek yüzünü teşhir etti.

Sonuç ne olursa olsun, başta Boğaziçi öğrencileri olmak üzere üniversite gençliği Erdoğan’ın despotik tek adam rejimine derin bir çizik attı; gerçek yüzünü teşhir etti.

Üniversite öğrencilerinin bu direnişini sadece Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle sınırlı olduğunu düşünmek büyük bir hata olur.

Öğrencilerin bu isyanı aslında Türkiye’deki baskıcı rejimin toplumun farklı katmanlarını getirdiği ruh halinin öncü bir göstergesidir.

Boğaziçililerin kendi üniversitelerindeki antidemokratik rektör atamasına karşı çıkışları aynı zamanda tüm ülkeyi kuşatan despotik bir yönetim anlayışına da ciddi bir karşı koyuştur.

Saray iktidarı; bu tehlikeyi apaçık biçimde gördüğü için sözcüleriyle, medyasıyla, trolleriyle öğrencilerin barışçıl eylemlerini kriminalize etme çabasına girdi.

Öğrencilerin evleri sabaha karşı koçbaşlarıyla kapıları kırılarak basıldı.

Evlerde bulunanlar çocuk, yaşlı, engelli demeden yerlere yatırıldı, kötü muamele yapıldı.

...
Devamını okumak için tıklayın
T24 - T24 gazetesi köşe yazarları - Celal Başlangıç - Celal Başlangıç'ın son yazısı - Celal Başlangıç'ın son köşe yazısı - Celal Başlangıç'ın yazıları - Celal Başlangıç'ın bugünkü yazısı - Celal Başlangıç'ın bugünkü köşe yazısı - Celal Başlangıç'ın dünkü köşe yazısı - Celal Başlangıç'ın köşe yazısı - Celal Başlangıç'ın dünkü yazısı - Celal Başlangıç'ın tüm köşe yazıları - Celal Başlangıç'ın tüm yazıları - Celal Başlangıç yazıları

T24 - Celal Başlangıç Son Köşe Yazıları: