Bu yenilgiyi de AKP düşünsün!

Asena Özkan

14 Şubat 2020

Beşiktaşlılar, Başakşehir yenilgisinin ardından uyandılar ve memlekette futbolun ‘ayak oyunundan’ ibaret olmadığını çok daha iyi kavramaya başladılar.

Beşiktaşlılar, Başakşehir yenilgisinin ardından uyandılar ve memlekette futbolun ‘ayak oyunundan’ ibaret olmadığını çok daha iyi kavramaya başladılar.

Tutucu, gelenekçi ve de katı muhafazakâr kimliğiyle nam salan İspanya'nın faşist diktatörü General Francisco Franco'ya benzetilen, Portekiz’in ‘light faşist’ olarak tanımlanan diktatörü Antonio de Oliveira Salazar geldi aklıma, iktidar destekli Başakşehir’in Beşiktaş’ı yenmesinin ardından. Portekiz’i tam tamına 41 yıl tek başına yöneten Salazar, bunun sırrının ‘3 F’ olduğunu itiraf etmişti, bilindiği gibi. Futbol, Fiesta, Fado… Bizde Fado’nun yerini ‘damardan’ verilen acılı arabesk almış durumda, Fiesta denilen öğle uykusu ise kendi kendine çözülüverdi! İşsizlik alıp başını gittiği için emekçiler değil gün içinde kestirmek, işsizlikten neredeyse tüm günü uyuyarak geçiriyorlar. Futbol kısmına gelince işler fazlaca karmaşık!

Türk insanı uzunca bir süredir futbol ve yerli dizilerle uyutulmakta. Yerli dizilerin sonu...
Devamını okumak için tıklayın

T24 - T24 gazetesi köşe yazarları - Asena Özkan - Asena Özkan'ın son yazısı - Asena Özkan'ın son köşe yazısı - Asena Özkan'ın yazıları - Asena Özkan'ın bugünkü yazısı - Asena Özkan'ın bugünkü köşe yazısı - Asena Özkan'ın dünkü köşe yazısı - Asena Özkan'ın köşe yazısı - Asena Özkan'ın dünkü yazısı - Asena Özkan'ın tüm köşe yazıları - Asena Özkan'ın tüm yazıları - Asena Özkan yazıları