AK Parti ve muhalefet rolü

Yalçın AKDOĞAN

11 Eylül 2019

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan Büyükşehir Belediye Başkanlarını toplantıya davet etti. Yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanının belediye başkanlarıyla bir araya gelmesi son derece doğal ve hatta merkez-yerel yönetim uyumu açısından gerekli bir durum. 

Artık şehirlerin topyekûn kalkınmasından bahsediyorsak, tüm yönetim kademelerinin, özel sektörün ve sivil toplumun işbirliği ve dayanışma içinde olması gerekiyor. Devletin başı olan Cumhurbaşkanı elbette uyum ve işbirliğine önem atfedecektir. 

Türkiye’deki 30 büyükşehir belediye başkanının 11’i CHP’li. CHP son seçimde Adana, Antalya, Ankara, Aydın, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kazandı. 

MHP Manisa ile 1 büyükşehir belediye başkanlığına sahip. 

HDP’li adayların seçimi kazandığı Diyarbakır, Van ve Mardin’de bugün kayyum yönetimleri var. 

AK Parti ise büyükşehir belediye başkanlıklarının yarısını yani 15’ini...
Devamını okumak için tıklayın

Star - Star gazetesi köşe yazarları - Yalçın AKDOĞAN - Yalçın AKDOĞAN'ın son yazısı - Yalçın AKDOĞAN'ın son köşe yazısı - Yalçın AKDOĞAN'ın yazıları - Yalçın AKDOĞAN'ın bugünkü yazısı - Yalçın AKDOĞAN'ın bugünkü köşe yazısı - Yalçın AKDOĞAN'ın dünkü köşe yazısı - Yalçın AKDOĞAN'ın köşe yazısı - Yalçın AKDOĞAN'ın dünkü yazısı - Yalçın AKDOĞAN'ın tüm köşe yazıları - Yalçın AKDOĞAN'ın tüm yazıları - Yalçın AKDOĞAN yazıları

Star - Yalçın AKDOĞAN Son Köşe Yazıları: