Kemal Bey’in dostları İBB Başkanı’nı ıskartaya çıkarttı

Hasan Öztürk

10 Mayıs 2022

“Hafıza ı beşer nisyan ile maluldür” demiş atalarımız. O yüzden, zaman zaman hafıza tazelemekte, hatırlama ve hatırlatmakta fayda var.

İstanbul’un Belediye Başkanı, 2019 yerel seçimlerinde hem “Bu Ak Parti’ye bir ders verelim” diyenlerden hem HDP’lilerden hem de blok olarak CHP ve İyi Partililerden oy aldı.

Ama 29 Mart seçiminde sandıklardaki “şaibe”yle ilgili Ak Parti, oyların sayımını tekrar sağlayabilseydi seçimi kazanma ihtimali bize göre yoktu.

Ak Parti’nin itirazı ya da itiraz etme biçimi İl Seçim Kurulu’ndan dönünce konu Yüksek Seçim Kurulu’na gitti. Ve Ak Parti o an seçimi kaybetti. 24 Haziran’daki ikinci seçimde 800 bin farkla seçimi kazandı.

Devamını okumak için tıklayın

Star - Star gazetesi köşe yazarları - Hasan Öztürk - Hasan Öztürk'ün son yazısı - Hasan Öztürk'ün son köşe yazısı - Hasan Öztürk'ün yazıları - Hasan Öztürk'ün bugünkü yazısı - Hasan Öztürk'ün bugünkü köşe yazısı - Hasan Öztürk'ün dünkü köşe yazısı - Hasan Öztürk'ün köşe yazısı - Hasan Öztürk'ün dünkü yazısı - Hasan Öztürk'ün tüm köşe yazıları - Hasan Öztürk'ün tüm yazıları - Hasan Öztürk yazıları

Star - Hasan Öztürk Son Köşe Yazıları: