Türkiye köklerine döndükçe merkez ülke oluyor

Hasan Öztürk

1 Nisan 2022

“Türkiye merkez ülke oldu” demiştik ya hani şu Antalya Diplomasi Formu öncesi ve sonrasındaki baş döndüren uluslararası trafik yaşanırken.

Türkiye’nin merkez ülke olduğunun bir göstergesi de elbette Dolmabahçe masasıdır. Rusya ve Ukrayna heyetlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın riyasetinde aynı masaya oturması ve “anlaşma zemini”ne bir adım daha yaklaşılması Türkiye’nin merkez ülke olduğunu bir kez daha ispatıdır. Dahası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bugün yarın Putin ve Zelenski’yi arayıp, önce teşekkür edeceğini ve ardından da “Artık hedefimizi sizi bir araya getirmek” diyeceğim demesi Türkiye’nin uluslararası barış konusunda nasıl bir mihenk taşı olduğunun işaretidir.

***

Devamını okumak için tıklayın

Star - Star gazetesi köşe yazarları - Hasan Öztürk - Hasan Öztürk'ün son yazısı - Hasan Öztürk'ün son köşe yazısı - Hasan Öztürk'ün yazıları - Hasan Öztürk'ün bugünkü yazısı - Hasan Öztürk'ün bugünkü köşe yazısı - Hasan Öztürk'ün dünkü köşe yazısı - Hasan Öztürk'ün köşe yazısı - Hasan Öztürk'ün dünkü yazısı - Hasan Öztürk'ün tüm köşe yazıları - Hasan Öztürk'ün tüm yazıları - Hasan Öztürk yazıları

Star - Hasan Öztürk Son Köşe Yazıları: