Sınırda “Cihatçı” kuşağı

Zeynep Gürcanlı

16 Nisan 2018

Türkiye kendi eliyle sınırında “Afganistan” yaratıyor…

Türkiye kendi eliyle sınırında “Afganistan” yaratıyor…
Suriye'de, Rus destekli Esad rejimiyle beş yıldır savaşan ne kadar “Cihatçı” varsa, peyderpey Türkiye sınırına toplanıyor.
Önce Halep'teki cihatçılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rus lider Putin ile anlaşması sonucu İdlib'e getirildi.
Ardından Esad ordusunun Lübnan sınırındaki Arsel'i ele geçirmesi üzerine, burada El Nusra örgütü üyeleri -ki terör örgütü olarak tüm dünya tanımış durumda-  otobüslerle Türkiye sınırına taşındı.
Son olarak da Şam kırsalındaki Doğu Guta'dan cihatçılar çıkarılıp, Türkiye'nin Fırat Kalkanı ile kontrol altına aldığı Cerablus ve El Bab'a getirildi.
Şimdi pek sesleri çıkmıyor bu cihatçıların. Ama önümüzdeki dönemde ne yapacaklar orası bir muamma.
Rusya, daha şimdiden Türkiye'nin TSK ve Özgür Suriye Ordusu işbirliği ile ele geçirdiği Afrin'e göz dikmiş durumda. Rus Dışişleri Bakanı Lavrov'un “Artık Afrin'i Esad rejimine devredin” açıklaması, Moskova'dan gelen -şimdilik savuşturulmuş gibi y...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Zeynep Gürcanlı - Zeynep Gürcanlı'nın son yazısı - Zeynep Gürcanlı'nın son köşe yazısı - Zeynep Gürcanlı'nın yazıları - Zeynep Gürcanlı'nın bugünkü yazısı - Zeynep Gürcanlı'nın bugünkü köşe yazısı - Zeynep Gürcanlı'nın dünkü köşe yazısı - Zeynep Gürcanlı'nın köşe yazısı - Zeynep Gürcanlı'nın dünkü yazısı - Zeynep Gürcanlı'nın tüm köşe yazıları - Zeynep Gürcanlı'nın tüm yazıları - Zeynep Gürcanlı yazıları

Sözcü - Zeynep Gürcanlı Son Köşe Yazıları: