Fırat’ın doğusunda kurtlarla dans!..

Ümit Zileli

8 Ekim 2019

Artık eli kulağında…

Artık eli kulağında…

Siz bu yazıyı okurken, AKP'li Cumhurbaşkanı'nın aylardır tekrarladığı “Bir gece ansızın gelebiliriz” nakaratı hayata geçirilmiş bile olabilir!.. Nereden mi anlıyorum?..

–Cumhurbaşkanı'nın, ABD Başkanı Trump ile telefon görüşmesi yaptıktan sonra epey rahatlamış bir ifadeyle yaptığı açıklamadan!..

-Bu görüşmenin hemen ardından Beyaz Saray'dan, Trump'ın Erdoğan'ı kasım ayı içinde Washington'a davet ettiğini açıklamasından!..

-Aynı açıklamada, ABD'nin söz konusu operasyonun bir parçası olmayacağının ve desteklemeyeceğinin altının kalın çizgilerle çizilmesinden!..

-ABD güçlerinin Tel Abyad ve Resulayn'daki iki gözlem noktasından çekilmesinden!..

-Türk Ordusu'nun normalin ötesinde hareketlenmesinden!..

Yeterli sanırım!.. Ancak, Beyaz Saray açıklamasının yandaş medyada asla dillendirilmeyen ve de dillendirilmeyecek bir bölümü daha var!.. Bakın orada ne deniyor:

–Amerikan güçleri IŞİD'in halifelik ilan ettiği ve AB...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: