Hediyenin sadece kutusuna 800 bin TL!..

Ümit Zileli

3 Aralık 2019

2019 yılının ilk 9 ayında Türkiye ekonomisi 54.7 milyar dolar küçülmüş; diğer bir deyişle, kişi başına her birimiz 817 dolar fakirleşmişiz… Geçiniz!..

2019 yılının ilk 9 ayında Türkiye ekonomisi 54.7 milyar dolar küçülmüş; diğer bir deyişle, kişi başına her birimiz 817 dolar fakirleşmişiz… Geçiniz!..

Asgari ücret komisyonu dün pazarlık için masaya oturdu. Şu anda açlık sınırının da altına düşen asgari ücretin kaç lira olacağına dair çetin pazarlıklar yapılacakmış… İşçiler ise çalıştıkları işyerinde mesai bitince akşamları da birkaç saat ek iş yaptıklarını, yoksa aç kalacaklarını söylüyorlarmış… Geçiniz!..

Türkiye’de pırlantaya, elmasa, lüks yatlara ÖTV yok, sıfır… Memleketin zengini bunları alırken vergi ödemiyormuş. Yokluk içinde kavrulanlar ise en temel yiyecek, içecek ürünlerine dahi tıkır tıkır vergi ödüyormuş… Geçiniz!..

Toyota Türkiye Yöneticisi Ali Haydar Bozkurt, iç pazarda otomobil satışlarının 700-800 binin altına düşmemesi gerektiğini, kırmızı çizginin ise 600 bin olduğunu belirterek iki yıldır bu rakamın altına düşündüğünü, bu yıl sadece 470 bin otomobil satılabileceğini belirterek, böyle giderse b...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: