Saray’ın yıllık masrafları kaç tane 763 TL eder?!.

Ümit Zileli

24 Ekim 2020

Dünkü yazımı anımsayacaksınız; başlık şöyleydi:

Dünkü yazımı anımsayacaksınız; başlık şöyleydi:

–Emeklilikte “ölseler de kurtulsak” sistemi mi?!.

Bu ülkede 2.6 milyon kişinin 753 TL emekli maaşı aldığını, emeklilerin yüzde 47’sinin de açlıktan ölmemek için çalışmak zorunda olduğunu anlatmıştım!

Dün elime geçen yeni bir rapor 65 yaş üstünün önemli bir bölümünün yaşamak için tarım, hizmet, sanayi ve inşaat sektörlerinde çalıştığını ortaya koyuyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Çelikel’in hazırladığı rapora göre, 65 yaş üstü bu yurttaşlarımızın yüzde 92’si ise kayıtdışı çalıştırılıyor!..

Bu acıklı durumu arşivlerin korumasına emanet ettikten sonra, gelelim ana konumuza… Cumhurbaşkanlığı 2019 Kesin Hesabı TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunuldu. Kesin Hesap’ta Cumhurbaşkanlığı’nın bir yılda yaptığı harcamalar ayrıntılı olarak gösterildi. Hemen aktarayım:

2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nda Cumhurbaşkanlığı’na başlangıç ödeneği olarak 2 milyar 818 milyon 899 bin TL ayrıldı. Bu ödeneği y...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: