Savunma susmadı susmayacak – 2

Ümit Zileli

22 Ekim 2020

Bu kadarı da fazlaydı yani…

Bu kadarı da fazlaydı yani…

Tee, 2010 referandumundan bu yana çalışmışlar, çabalamışlar, yargıyı şööle dört bi yandan kuşatacak yasaları esirgememişler, üstüne paket paket reformlar yapmışlardı!.. Ama olmuyordu işte, “savunma” denilen “büyük bela” Nuh diyor, peygamber demiyor, her attıkları adımda “heyula” gibi karşılarına dikiliyor, daha büyük adımlar atmalarını, yargıyı istedikleri gibi zapturapt altına almalarını engelliyorlardı!..

Ne istiyordu iktidar peki? Çok basit; avukat sayısı 5 bini geçen kentlerde birden fazla baronun faaliyet göstermesini saylayacak bir yasa istiyordu! Koca Türkiye’de bu avukat sayısını barındıran yalnızca 3 büyük kent vardı:

–Ankara, İstanbul ve İzmir!

Şu tesadüfe bakın ki, bu üç büyük kentin baroları da çağdaş, ilerici avukatların elindeydi!

Diğer bir deyişle, bu üç kentte birden fazla baro açılırsa iktidar pek rahatlayacak, istediği “Sarı Baro” türü yapıları dilediği gibi inşa edebilecekti!

Ama neresinden baks...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: