İktidarın amacı “dikensiz gül bahçesi” yaratmak mı?!.

Ümit Zileli

18 Kasım 2020

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili soruşturma büyük tepki yarattı…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili soruşturma büyük tepki yarattı…

Gerekçe pek zavallıcaydı doğrusu; İmamoğlu bir “Devlet Projesi” olan Kanal İstanbul’a karşı çıkmış, bunu yaparken de kamu kaynaklarını kullanmıştı!.. İyi de ne yapacaktı, İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı halkına “felaket” olarak nitelediği bu projeyi nasıl anlatacaktı? Herkesin aklına takılan bu soruya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şöyle açıklık getirdi:

–İmamoğlu Kanal İstanbul’u savunsaydı bile kamu kaynaklarını kullandığı için yine soruşturma açılırdı!..

Bilmiyorum bu açıklama sizleri tatmin etti mi? Açıkçası beni hiç mi hiç etmedi! Bırakın beni etmemesini, iktidarı yürekten destekleyen ana akım medya yandaşlarını bile etmedi! Mesela bir zamanların “Amiral Gemisi” Hürriyet’in başındaki arkadaş, bu soruşturma için şöyle yazdı:

–Tezi acayip tartışmalı, anayasal yorumu müthiş sorunlu, gerekçesi ise süper kuvvetsiz olan bir incelemedir!

Tamamen katıldığım bir yorum… Ancak bi...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: