Pardon “Yargı Reformu” mu dediniz?!.

Ümit Zileli

17 Kasım 2020

Bu kaçıncısı bilemiyorum; hesabın ucunu kaçırdım!

Bu kaçıncısı bilemiyorum; hesabın ucunu kaçırdım!

Dilimizden “reform” sözcüğü düşmüyor ama “adaleti” bir türlü bulamıyoruz, sanki yerin yedi kat dibine girdi, ortalarda görünmüyor! Tıpkı ekonomide sürekli karşımıza çıkan “yapısal reformlar” gibi! Habire reform yapılıyor, her seferinde biraz daha yoksullaşıyoruz! Baktılar olmuyor, başka bir “üst başlık” yarattılar:

–Devlet millet el ele, acı reçeteye!..

İlk duyduğumda “eyvah” deyiverdim; arkadaşlar bu kadar da açık söylenir mi yahu, milletin yüreğine inecek! İlk akla gelen de zannımca şu olacak:

–Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır!..

Açıkça söylemek gerekirse “Yargı Reformu” için de aynı şey söylenebilir; ne zaman “Yargıda müthiş ve de adaletli şeyler olacak” türünden bir açıklama işitsem, “Aha, yeniden başladık” diye tüylerim ürperiyor vallahi!

Alın mesela Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü, daha dört gün önce “müthiş” bir açıklama yaptı:

–Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun!<...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: