Yaşadınız! 7 yıldız cezaevi konforu geliyor!..

Ümit Zileli

13 Şubat 2018

Hadi gene iyisiniz!..

Hadi gene iyisiniz!..
Artık hapishanelerden şikayet etmek, “üst üste yatıyoruz” diye sızlanmak, tuvaletlerini, koridorlarını, banyolarını eleştirmek yok; hepsi tarihe karışıyor!.. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, büyük müjdeyi verdi:
-140 yeni hapishane geliyor!..
Hem gıcır gıcır hem ultra modern, üstüne üstlük otel rahatlığındaki bu cezaevlerinin 40 tanesi ise bu yıl sonuna kadar faaliyete geçiyor!..
En iyisi baştan anlatayım… TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu geçen gün Şaban Bey'i davet etti, “Neler oluyor cezaevlerinde?” diye sordu. Şaban Bey de bi güzel anlattı tabii… Şu anda hapishanelerde tam tamına 235 bin 888 tutuklu ve hükümlü bulunuyor (Bu rakam son beş gün içinde değişmiş olabilir, malum hakaret suçları var. Hainler var. Var oğlu var yani…)
Bu kadar tutuklu, hükümlü olunca ne oluyor peki? İstiap haddi taşıyor, ne olacak; tam 27 bin mahkum cezaevlerinde “kapasitenin üzerinde” yatıyor!.. Peki bu mahkumlar, yatak dahi olmadan nerede yatı...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: