İmamoğlu’nun feryadı!..

Ümit Zileli

13 Kasım 2020

Önceki gün İstanbul Beylikdüzü’ndeydim…

Önceki gün İstanbul Beylikdüzü’ndeydim…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Büyükşehir’den önce başkanı olduğu ilçe… Hatırlayacaksınız, AKP’li Cumhurbaşkanı, İstanbul seçimleri esnasında  İmamoğlu için  “Kenar ilçe başkanı” diyordu, işte o ilçe!

Beylikdüzü’nün tee 1980’lerde, oralar henüz bir “hiç” olduğu sıralarda inşa edilen, yıllar sonra nasıl çürük, deniz kumu karışımı, incecik demirimsi şeylerle yapıldığını ortaya çıkan Gürpınar Siteler Bölgesi evlerinin 1. Etap Kentsel Dönüşüm imza töreni için oradaydık… Protokol imzaları İBB iştiraki Kiptaş ile Beylikdüzü Belediyesi arasında atılacaktı; Ekrem İmamoğlu da kendi deyişiyle “şahit” olarak orada bulunuyordu!

Aslına bakarsanız, Gürpınar Siteler Bölgesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi, yüz binlerce yapının elden geçirilmesi, yıkılıp yeniden yapılması gereken İstanbul için “devede kulak” bile denemeyecek bir sayıyı içeriyordu:

–260 dairenin dönüşümü sağlanacaktı!

Ancak simgesel o...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: