İktidarın dayanılmaz vurdumduymazlığı!

Ümit Zileli

11 Kasım 2020

Şu kaderin cilvesine bakın…

Şu kaderin cilvesine bakın…

Büyük Devrimci’nin 82. ölüm yıldönümünün eşiğinde, 19’uncu iktidar yılını sürdüren iktidar, ne Cumhuriyet tarihimizde ne de dünya üzerinde görülmemiş bir skandal ve utançla sarsıldı! O pek övündükleri “Yeni Türkiye’nin” ikinci adamı, Cumhurbaşkanı’nın damadı, Hazine ve Maliye’nin başı, yenilip yutulması zor bir istifa açıklamasını, üstelik instagramdan paylaştı ve adeta kaçarcasına çekip gitti!..

Aradan 27 saat geçti; hiçbir resmi açıklamanın yapılmadığı, iktidarın tam anlamıyla suskunluğa gömüldüğü, ilgili çevrelerin, muhalefetin, medyanın “papatya falı” açmaya mahkum olduğu koca bir gün!..

Ve bu süreç gözümüze çok yaşamsal bir gerçeği soktu; 82 yıl sonra, Türkiye Cumhuriyeti, yönetmekten iyice acze düşmüş bir iktidarın elinde adeta bir uçuruma doğru koşar adım sürükleniyordu!..

Bu ülkeyi bizlere armağan eden, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, yuttaşlığımızı borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının yanında bugün...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: