Yeni Türkiye’de istifa sefaleti!..

Ümit Zileli

10 Kasım 2020

Yıllardır kafamızın üzerinde sürekli çalınan bir trampet vardı:

Yıllardır kafamızın üzerinde sürekli çalınan bir trampet vardı:

–Eski “vesayet” Türkiye’si bitti, artık “Yeni Türkiye” var!

İşte, bu “yeni” Türkiye’de, önceki akşam, benzeri ancak kabile devletlerinde görülebilecek bir istifa olayı yaşandı! Merkez Bankası Başkanı AKP’li Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınarak, yerine Maliye eski Bakanı sıfatlı ve de partili bir kişi atandıktan kısa bir süre sonra, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Instagram yoluyla istifa etti! Ama ne istifa; eski Başbakan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun deyişiyle söyleyeyim:

–İlkokul düzeyinde bir Türkçe ile, demokrasilerde asla görülmeyecek bir istifa!

Kötü Türkçe yanında mesajlarla dolu bir istifa aynı zamanda! Eski Türkiye’de, istifa bir kağıda yazılır, muhatabı kimse ona iletilir, sonra da konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılırdı.

–Bu dönemde, istifalar sosyal medyadan yapılıyor!

Resmi açıklamadan vazgeçtim; ilk saatlerde istifanın gerçek ...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Ümit Zileli - Ümit Zileli'nin son yazısı - Ümit Zileli'nin son köşe yazısı - Ümit Zileli'nin yazıları - Ümit Zileli'nin bugünkü yazısı - Ümit Zileli'nin bugünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü köşe yazısı - Ümit Zileli'nin köşe yazısı - Ümit Zileli'nin dünkü yazısı - Ümit Zileli'nin tüm köşe yazıları - Ümit Zileli'nin tüm yazıları - Ümit Zileli yazıları

Sözcü - Ümit Zileli Son Köşe Yazıları: