Düşünüyorum öyleyse varım!..

Uğur Dündar

8 Nisan 2021

“Yıl 1990, aylardan eylül…

“Yıl 1990, aylardan eylül…

Uluslararası Eczacılık Kongresi'nde çalışmalarımızı poster olarak sunmak için ben ve 2 arkadaşım İstanbul'a gitmeye karar verdik.

Ben o yıllarda doktoramı bitirmiş, doktor araştırma görevlisi unvanını almıştım. Yola birlikte çıktığımız arkadaşlarımdan biri araştırma görevlisi, diğeri ise kadrosuz yüksek lisans öğrencisiydi.

Maaşlarımız üç kuruş. ‘Bu parayla nasıl gideceğiz?' diye düşünmekten karalar bağladık. Kredi kartımız da yok. O yıllarda bizim gibilerin kart sahibi olmaları ne mümkün! Bankalar burnundan kıl aldırmıyor! Neyse kardeşimin kredi kartıyla otobüs biletimizi aldık ve böylece borcumuzu ödemek için bir ay kazanmayı başardık!..

★★★

İstanbul'da en ucuz otelde kalmak bile bizim için rüya! Otobüsü otel olarak kullandık. Yani otobüse gece yarısı bindik, gece yolculuğu yaptık, sabah İstanbul‘da Taksim'e indik. Kongre Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM)…

Otobüs firmasının Taksim'deki bürosunun tuvaletinde yol kıyafetl...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Uğur Dündar - Uğur Dündar'ın son yazısı - Uğur Dündar'ın son köşe yazısı - Uğur Dündar'ın yazıları - Uğur Dündar'ın bugünkü yazısı - Uğur Dündar'ın bugünkü köşe yazısı - Uğur Dündar'ın dünkü köşe yazısı - Uğur Dündar'ın köşe yazısı - Uğur Dündar'ın dünkü yazısı - Uğur Dündar'ın tüm köşe yazıları - Uğur Dündar'ın tüm yazıları - Uğur Dündar yazıları

Sözcü - Uğur Dündar Son Köşe Yazıları: