Katrilyon lira nereye gitmiş?..

Uğur Dündar

13 Ocak 2021

Hani her ay ödemek için çok zorlandığınız elektrik faturaları var ya, işte o faturalardan TRT'nin kasasına giren para ne kadar biliyor musunuz?

Hani her ay ödemek için çok zorlandığınız elektrik faturaları var ya, işte o faturalardan TRT'nin kasasına giren para ne kadar biliyor musunuz?

Soruşturmacı gazetecilik yaparak halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet ederken zindanlarda yatıp ağır bedeller ödeyen değerli kardeşim Murat Ağırel'in belgelere dayanarak yazdığına göre 1 milyar liradan fazla!..

Buna 1 milyar 645 milyon liralık bandrol paraları da eklenince toplam gelir 3 milyar TL'yi buluyor.

Yani eski parayla 3 katrilyon lira!..

★★★

Peki, 5 binden fazla personeli, devasa Genel Müdürlük binası, büyük kentlerde görkemli prodüksiyon stüdyoları, gıcır gıcır makam arabaları bulunan TRT, gelirlerinin yaklaşık yarısını nereye aktarmış biliyor musunuz?

Kurum dışına!..

TRT, “kurum dışından temin edilen yapım ve programlar” için 570 milyon  TL, “kurum dışı temin edilen haber ve haber program giderleri” için de 627 milyon TL olmak üzere toplamda 1 Milyar 250 Milyon TL harcamış!..

Açı...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Uğur Dündar - Uğur Dündar'ın son yazısı - Uğur Dündar'ın son köşe yazısı - Uğur Dündar'ın yazıları - Uğur Dündar'ın bugünkü yazısı - Uğur Dündar'ın bugünkü köşe yazısı - Uğur Dündar'ın dünkü köşe yazısı - Uğur Dündar'ın köşe yazısı - Uğur Dündar'ın dünkü yazısı - Uğur Dündar'ın tüm köşe yazıları - Uğur Dündar'ın tüm yazıları - Uğur Dündar yazıları

Sözcü - Uğur Dündar Son Köşe Yazıları: