Vatana ihanet tezgahları!..

Uğur Dündar

10 Aralık 2016

30 Ocak 1996…

30 Ocak 1996…
Sert poyrazın denizi kabarttığı o dondurucu kış gününde görev emrini alır almaz, aileleriyle bile vedalaşamadan, İstanbul'dan Bodrum'a uçtular.
Gümüşlük'e vardıklarında, daha önceden bildirmelerine karşın, botlarına uygun yakıtın bölgedeki askeri birliklerde bulunmadığını, kumanyalarının bile hazır olmadığını öğrendiler.
Oysa derhal Kardak Kayalıkları'na gitmeleri, oradaki Yunan birliklerini atlatarak -ya da savaşarak- Yunan bayrağını indirip, yerine Türk Bayrağı'nı dikmeleri gerekiyordu.

* * *

Yakıt sorununu kolayca çözdüler.
O günkü rütbesi Deniz Üsteğmen olan Albay Ercan Kireçtepe, kaşla göz arasında en yakın akaryakıt istasyonuna gitmiş ve kendi kredi kartıyla ihtiyaçları olan yakıtı almıştı. Kumanya işini de yine ceplerinden ödedikleri parayla ekmek arası peynir alarak halletmişlerdi…

* * *

Geri sayım bitmiş, karanlık çökmüş ve operasyon zamanı gelip çatmıştı.
SAT'ların bir bölümü botlara bindi, geri kalanlarla Özel Kuvv...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Uğur Dündar - Uğur Dündar'ın son yazısı - Uğur Dündar'ın son köşe yazısı - Uğur Dündar'ın yazıları - Uğur Dündar'ın bugünkü yazısı - Uğur Dündar'ın bugünkü köşe yazısı - Uğur Dündar'ın dünkü köşe yazısı - Uğur Dündar'ın köşe yazısı - Uğur Dündar'ın dünkü yazısı - Uğur Dündar'ın tüm köşe yazıları - Uğur Dündar'ın tüm yazıları - Uğur Dündar yazıları

Sözcü - Uğur Dündar Son Köşe Yazıları: