Bizde sorun bitmez!

Tokmak (Rahmi Turan)

21 Ekim 2018

Sanırım dünyanın en problemli ülkesiyiz. Şimdi bir sorunumuz daha çıktı!

Sanırım dünyanın en problemli ülkesiyiz. Şimdi bir sorunumuz daha çıktı!
Okullarda öğrencilere okutulan “Andımız”ı kaldıran yönetmeliğin Danıştay'ca iptal edilmesi, AKP'li muhteremleri, kaba etlerine iğne saplanmış gibi yerlerinden hoplattı.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ, AKP Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop ve diğerleri hukuk dışı açıklamalarla Danıştay'ı suçladılar.
Aslında Danıştay yüzde yüz hukuki bir karar vermiş, insanlarımızı birbirine bağlayan birleştirici Andımız'ı geç de olsa serbest bırakmıştır.
Peki, AKP'li muhterem zevat niçin ciyak ciyak bağırıyor, anlamak çok zor!
Nedir bunları rahatsız eden? Doğruluk, dürüstlük, çalışkanlık, yurdunu ve milletini çok sevmek mi?
“Varlığım Türk varlığına armağan olsun” demek mi?
Hayır! Bunları rahatsız eden “Ey Büyük Atatürk” ve “Ne mutlu Türküm diyene” sözlerinin antta yer almasıdır. Anlaşılan o ki, bu iktidar Danıştay'ın kararını dinlemeyecek! Bir de sıkıştıkları vakit “Türkiye h...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Tokmak (Rahmi Turan) - Tokmak (Rahmi Turan)'ın son yazısı - Tokmak (Rahmi Turan)'ın son köşe yazısı - Tokmak (Rahmi Turan)'ın yazıları - Tokmak (Rahmi Turan)'ın bugünkü yazısı - Tokmak (Rahmi Turan)'ın bugünkü köşe yazısı - Tokmak (Rahmi Turan)'ın dünkü köşe yazısı - Tokmak (Rahmi Turan)'ın köşe yazısı - Tokmak (Rahmi Turan)'ın dünkü yazısı - Tokmak (Rahmi Turan)'ın tüm köşe yazıları - Tokmak (Rahmi Turan)'ın tüm yazıları - Tokmak (Rahmi Turan) yazıları