Yargı Reformu çıkınca biz de zannettik ki, tüm adaletsizlikler son bulacak, yargımız içte ve dışta güven kazanacak!

Yargı Reformu çıkınca biz de zannettik ki, tüm adaletsizlikler son bulacak, yargımız içte ve dışta güven kazanacak!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül uygulamanın çok önemli olduğunu söylemekte haklı. İlk uygulama maalesef hiç güven vermedi!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ üyeliğinden yargılanıyordu. Ekrem Yeter'in 7 ayrı üst düzey FETÖ yöneticisiyle 766 defa telefon görüşmesi yaptığı tespit edildi. Sonuç ne oldu? Bülent Arınç'ın damadı beraat etti!

Burak Akbay'ın ise hayatında, hiçbir FETÖ yöneticisiyle, telefon dahil, bir tek görüşmesi bile olmadı. Dava dosyasında da hiçbir geçerli delil yok. Ayrıca Burak Akbay'ın FETÖ ile en ufak bir ilişkisi olduğuna dair tek kanıt ve tanık yoktur.

Buna rağmen Arınç'ın damadı Ekrem Yeter aklandı, paklandı, beraat etti. Burak Akbay için ise “Kırmızı Bültenle aranmasına devam” kararı verildi! Adalet mi bu?

Yargının böyle güven sağlaması mümkün değildir!

Devamını okumak için tıklayın
Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Rahmi Turan - Rahmi Turan'ın son yazısı - Rahmi Turan'ın son köşe yazısı - Rahmi Turan'ın yazıları - Rahmi Turan'ın bugünkü yazısı - Rahmi Turan'ın bugünkü köşe yazısı - Rahmi Turan'ın dünkü köşe yazısı - Rahmi Turan'ın köşe yazısı - Rahmi Turan'ın dünkü yazısı - Rahmi Turan'ın tüm köşe yazıları - Rahmi Turan'ın tüm yazıları - Rahmi Turan yazıları

Sözcü - Rahmi Turan Son Köşe Yazıları: