Söylenen az! Gizlenen çok!

Necati Doğru

10 Ekim 2019

Ateşi biz elimizle tutup Suriye'ye ordumuzu bir kez daha sokuyoruz, onlar (ABD-Rusya) ateşi maşayla tutuyorlar.

Ateşi biz elimizle tutup Suriye'ye ordumuzu bir kez daha sokuyoruz, onlar (ABD-Rusya) ateşi maşayla tutuyorlar.

Söylenen az!

Gizlenen çok!

Oyun değil.

Savaş bu!

Suriye'nin 8 yıldan beri yanıp tutuşmasının ve toprak bütünlüğünün yok olup parçalanmasının ardında ABD ile Rusya'nın bölgesel çıkar çatışması yatıyor. ABD, İsrail, Suudi Arabistan, sanki “şeytan üçgeni” kurdular ve Türkiye'yi Suriye'ye ordu sokmaya adeta çektiler.

Açıklanan az.

Saklanan çok.

Suudi Arabistan Prensi Salman arkasına İsrail ile ABD'yi alarak Ortadoğu'nun lideri olmaya soyundu. Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan da ABD'nin onay vereceğini düşünerek Osmanlı'nın devamı olarak Ortadoğu'nun liderliğini geri alacağını umdu. Hem Salman hem Erdoğan, Suriye'de Esad'ı devirmek için isyan etmiş rejim karşıtı güçleri desteklediler. İsrail ise gözünü Suriye'yi yutmaya dikmişti. Suriye'deki iç savaş, yangına böyle dönüştü.

★★★

Şimdi bu yangına bizim askerimiz bir ...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Necati Doğru - Necati Doğru'nun son yazısı - Necati Doğru'nun son köşe yazısı - Necati Doğru'nun yazıları - Necati Doğru'nun bugünkü yazısı - Necati Doğru'nun bugünkü köşe yazısı - Necati Doğru'nun dünkü köşe yazısı - Necati Doğru'nun köşe yazısı - Necati Doğru'nun dünkü yazısı - Necati Doğru'nun tüm köşe yazıları - Necati Doğru'nun tüm yazıları - Necati Doğru yazıları