En kısa fıkra: Türkiye Avrupa’da 1 numara!

Murat Muratoğlu

23 Mayıs 2020

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli; “Tarımda tüm Avrupa ülkelerini geride bıraktık!” dedi. Dünyanın en kısa fıkralarından biri olabilirdi. Zira kimse gülmedi.

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli; “Tarımda tüm Avrupa ülkelerini geride bıraktık!” dedi. Dünyanın en kısa fıkralarından biri olabilirdi. Zira kimse gülmedi.

Sonrasında fıkranın devamını getirdi; “Bunu da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte başardık. Tarımsal üretimimiz Hollanda, Fransa, İspanya gibi tüm Avrupa ülkelerini geride bıraktı!” diye ekledi. Yine güldüremedi!

★★★

Ülkede Tarım Bakanı'nın yaptığı açıklamalarda bir ciddiyet beklersiniz değil mi? Boşuna beklemeyin. Ne versek yiyorlar mantığı hâkim…

Maalesef bunları ciddi ciddi söyledi. Önceden atıp tutmanın da adabı vardı. İnsanlar direkt “salak” yerine konulmazdı. En azından bir iki anlamlı veri gösterilir, inandırmaya çalışırlardı. Şimdi kayış tamamen koptu.

★★★

Yeni sistem sayesinde adaleti, demokrasiyi, insan haklarını çok geride bıraktık. Artık gözle görünmüyor. Orada haklı!

Ülkede insanlar nasıl alışmışsa yalana, “ülkenin yönetim biçimi” sanıyor. Kimse yalanı kına...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Murat Muratoğlu - Murat Muratoğlu'nun son yazısı - Murat Muratoğlu'nun son köşe yazısı - Murat Muratoğlu'nun yazıları - Murat Muratoğlu'nun bugünkü yazısı - Murat Muratoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Murat Muratoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Murat Muratoğlu'nun köşe yazısı - Murat Muratoğlu'nun dünkü yazısı - Murat Muratoğlu'nun tüm köşe yazıları - Murat Muratoğlu'nun tüm yazıları - Murat Muratoğlu yazıları

Sözcü - Murat Muratoğlu Son Köşe Yazıları: