Korkunç bir tuzağa çekiliyoruz

Can Ataklı

8 Ekim 2019

ANALİZ

ANALİZ

Korkunç bir tuzağa çekiliyoruz

İktidar partisi ve yandaş tetikçileri çok mutlular, adeta havalara uçuyorlar.

Erdoğan, Trump'la bir telefon konuşması yaptı.

Amerika'ya davet edildiğini açıkladı.

Amerika ise öyle bir açıklama yaptı ki, yabancı medya bile bu görüşmenin sonucunu “Amerika, Türkiye'ye Suriye'ye girmesi için izin verdi” şeklinde yorumladı. Bu yüzden AKP'liler ve yandaşları çok sevinçli.

Dilediklerinin olacağını düşünüyorlar. Peki, verildiği söylenen izin sonrası Türk askerini Suriye'ye sokacak mı bu iktidar?

Bana göre hayır.

Çünkü ne kadar gözleri dönmüş olsa da, iktidarda kalmak için akla gelebilecek her türlü çılgınlığa hazır olsalar da, bu aşamada Suriye'ye girmenin büyük bir tuzak olduğunu göreceklerdir. En azından böyle umuyorum. Eğer gerçekten Suriye'ye girersek, bu Türkiye'nin büyük felaketi olacaktır.

Lafı uzatmadan söyleyeyim; böyle bir girişim Türkiye'yi Suriye'deki tek işgalci güç haline getirecektir...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Can Ataklı - Can Ataklı'nın son yazısı - Can Ataklı'nın son köşe yazısı - Can Ataklı'nın yazıları - Can Ataklı'nın bugünkü yazısı - Can Ataklı'nın bugünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü yazısı - Can Ataklı'nın tüm köşe yazıları - Can Ataklı'nın tüm yazıları - Can Ataklı yazıları

Sözcü - Can Ataklı Son Köşe Yazıları: