Zehra Zümrüt Selçuk’u hangi maske üreticisi attırdı?

Can Ataklı

29 Nisan 2021

MERAK ETTİĞİM ŞEYLER

MERAK ETTİĞİM ŞEYLER

Zehra Zümrüt Selçuk’u hangi maske üreticisi attırdı?

Pandemi koşullarının en vazgeçilmez ihtiyaç maddesi maskeler.

Geçen yıl bu tarihleri hatırlayın, iktidar maske işini yüzüne gözüne bulaştırmıştı.

Önce eczanelerdeki maske satışını yasaklamıştı.

Onda halkıydı, çünkü doğal olarak normal zamanlardaki ihtiyaca göre üretilen maskeler yetmediği için bir anda işin karaborsası başlamıştı.

Sonrasında; önce maskeler bedava dendi, telefonla isteyip PTT’den alınıyordu, ardından eczanelere dağıtıldı ama müthiş beceriksizce oldu bu iş.

Bu dönemde ben de dedim ki, “Bu iş uzun sürecek, maske işi çok para kazandıracak, mutlaka maske işine soktukları AKP’liler vardır, onlar sistemlerini kursunlar, maske dağıtımı paralı hale gelir herkes rahatlar.”

Nitekim galiba öyle oldu, bir dolu maske üreticisi çıktı ortaya. Mal bollaşınca fiyatı bir lirayı geçmemek üzere satış serbest bırakıldı.

Şimdi buraya bir nokta koyalım.

H...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Can Ataklı - Can Ataklı'nın son yazısı - Can Ataklı'nın son köşe yazısı - Can Ataklı'nın yazıları - Can Ataklı'nın bugünkü yazısı - Can Ataklı'nın bugünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü yazısı - Can Ataklı'nın tüm köşe yazıları - Can Ataklı'nın tüm yazıları - Can Ataklı yazıları

Sözcü - Can Ataklı Son Köşe Yazıları: