Bilim Kurulu derhal istifa etmeli

Can Ataklı

27 Kasım 2020

ÖNERİ

ÖNERİ

Bilim Kurulu derhal istifa etmeli

Dünyanın başına musallat olan koronavirüs, bundan tam bir yıl önce kasım ayının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı.

Virüsün “çok ciddi” bir tehdit olduğu gerçeği ise aralık ayının sonunda anlaşılmış ve Çin’de alarm verilmişti.

Çin dışında dünyanın tehlikeyi fark etmesi ise şubat ayının ortalarında gerçekleşmişti.

“Bize bir şey olmaz” ilkel mantığının en iyi temsilcilerinden AKP iktidarı ise ancak nisan ayında ilk ölüm vakasını kabul etmiş ve ardından ilk önlemler alınmaya başlanmıştı.

Hatırlayın o günleri, babacan tavrıyla Sağlık Bakanı kameraların karşısına geçiyor, vakaların kaç olduğunu söyledikten sonra entübe hastaların durumunu anlatıyor ve ölüm sayılarını açıklıyordu.

Kamuoyu bu babacan bakanı sevmişti.

Ama bu kısa sürdü.

Muhtemelen “kimse benden öne geçemez” duygusu sarayı etkisine almıştı ve bir de baktık ki bakanın renkli basın toplantılarının yerini “Twitter üzeri...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Can Ataklı - Can Ataklı'nın son yazısı - Can Ataklı'nın son köşe yazısı - Can Ataklı'nın yazıları - Can Ataklı'nın bugünkü yazısı - Can Ataklı'nın bugünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü yazısı - Can Ataklı'nın tüm köşe yazıları - Can Ataklı'nın tüm yazıları - Can Ataklı yazıları

Sözcü - Can Ataklı Son Köşe Yazıları: