Çoklu Baro çok sorun yaratacak

Can Ataklı

2 Ekim 2020

ANALİZ

ANALİZ

Çoklu Baro çok sorun yaratacak

İstanbul’da ikinci baro kuruldu hesapta.

Gerçi hukukçular bu baronun kuruluşunun hukuki olup olmadığını tartışıyor, Barolar Birliği başkanının, yeni baroyu alelacele onaylamasını eleştiriyor.

Örneğin yeni baroya geçenlerin asıl barodaki isimleri henüz silinmemiş, yani iki baroda birden görünen avukatlar olduğu da ileri sürülüyor.

Gördüğüm kadarıyla zaten bir garabet olan çoklu baro konusu sanıyorum bir süre sonra çok ciddi sorunlara da neden olacak.

Bu konuda avukat Erdem Akyüz’ün bir değerlendirme makalesini okudum.

Çoklu baronun neler getirip götüreceğini çok net biçimde anlatmış.

Bunu sizlerle de paylaşmak istedim;

1- KILIK KIYAFET; Değişiklik getiren yasanın 49. maddesine göre : “Avukatlara, cübbe dışında, staj dönemi de dahil olmak üzere, mesleğin icrası kapsamında kılık ve kıyafetle ilgili herhangi bir zorunluluk getirilemez.” Başörtüsü ve türban esasen kürsüde ve mahkeme salonlarında...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Can Ataklı - Can Ataklı'nın son yazısı - Can Ataklı'nın son köşe yazısı - Can Ataklı'nın yazıları - Can Ataklı'nın bugünkü yazısı - Can Ataklı'nın bugünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü yazısı - Can Ataklı'nın tüm köşe yazıları - Can Ataklı'nın tüm yazıları - Can Ataklı yazıları

Sözcü - Can Ataklı Son Köşe Yazıları: