Vatandaş bunu bile ödeyemiyorsa…

Can Ataklı

15 Eylül 2021

ANALİZ

ANALİZ

Vatandaş bunu bile ödeyemiyorsa…

Kimi iş insanlarına sorarsanız ekonomi tıkırında.

Tabii “tıkırında” olan ekonomi değil kendi işleri.

Çünkü ekonominin en kötü olduğu dönemde bile birileri mutlaka herkesten fazla kazanıyordur ve onlar tüm şikayetlere rağmen mutludur, keyiflidir.

Para ve altın işi yapanlar, ihracatçılar, bankacılar, gıda sektöründe olanlar için şu yaşadığımız dönem cennet gibi gelir.

Ama işin en kötü tarafı, ekonomin böyle kötü olduğu dönemlerde ortaya konan “sanal gerçekler” öyle göz boyar, öyle aldatıcı olur ki, aslında çarklar arasında ezilip yok olma noktasına gelenlerin bile bir bölümü kendi mutlu hissetmeye çabalar.

Etrafınıza bakın, yollar, yüksek binalar, lüks yaşam alanları, dolu lokanta ve kafeler, pırıl pırıl araçlarla adeta duran trafik herkesin aklını çeler.

Son zamanlarda “Hani ekonomi kötü deniyordu, ekonomi kötüyse bunlar ne?” diye soran pek çok kişiye rastlıyorum.

Sanal gerçeklik herkesin ...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Can Ataklı - Can Ataklı'nın son yazısı - Can Ataklı'nın son köşe yazısı - Can Ataklı'nın yazıları - Can Ataklı'nın bugünkü yazısı - Can Ataklı'nın bugünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü yazısı - Can Ataklı'nın tüm köşe yazıları - Can Ataklı'nın tüm yazıları - Can Ataklı yazıları

Sözcü - Can Ataklı Son Köşe Yazıları: