Kendi önerimin muhalefetin ilgisini çektiğini saray yazarından öğrendim

Can Ataklı

14 Eylül 2021

ŞAŞIRDIM

ŞAŞIRDIM

Kendi önerimin muhalefetin ilgisini çektiğini saray yazarından öğrendim

Şu anda piyasada hayli satan kitaplar arasında SÖZCÜ yayınlarından çıkan “Türkiye için ne yapmalı?” isimli bir kitap var.

Aralarında benim de bulunduğum 32 kişi Türkiye için çözüm önerilerinde bulunuyor.

Hani hep “İyi konuşuyorsunuz da eleştiriden başka fikriniz yok mu, biraz da çözüme odaklansanız” denir ya işte buna bir cevap aslında.

“Çözüm önerinizi de koyun ortaya” klişe bir sözdür.

Zaten iktidarı her eleştirdiğimizde ortaya bir çözüm de koymuş oluyoruz ama bunu hazmedemeyenler sırf karalamak için bu klişeyi kullanır.

Benim bu kitapta da yer alan önerimi ekranlarda defalarca anlattım, KORKUSUZ’daki köşemde de yazdım.

Özeti şu; Muhalefet seçime bir konseptle hazırlanmalı. Cumhurbaşkanı adayı tercihen bir partinin başkanı olsun, diğer genel başkanlar önceden cumhurbaşkanı yardımcısı olarak açıklansın, hatta partilere göre dağılmış bir bakanlar kurulu d...
Devamını okumak için tıklayın

Sözcü - Sözcü gazetesi köşe yazarları - Can Ataklı - Can Ataklı'nın son yazısı - Can Ataklı'nın son köşe yazısı - Can Ataklı'nın yazıları - Can Ataklı'nın bugünkü yazısı - Can Ataklı'nın bugünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü köşe yazısı - Can Ataklı'nın köşe yazısı - Can Ataklı'nın dünkü yazısı - Can Ataklı'nın tüm köşe yazıları - Can Ataklı'nın tüm yazıları - Can Ataklı yazıları

Sözcü - Can Ataklı Son Köşe Yazıları: