AKP hepimizi birer sayıya dönüştürürken

Özgür Şen

26 Mart 2020

İnsan kendi ölümünden korkar elbette. Yakınlarının, sevdiklerinin ölümünden de… Peki ya yüzlerce, binlerce insanın ölümünden?

İnsan kendi ölümünden korkar elbette. Yakınlarının, sevdiklerinin ölümünden de… Peki ya yüzlerce, binlerce insanın ölümünden?

Korona virüsten Türkiye’de kaç kişinin öleceğini bilmiyoruz. Tüm dünyada şu ana kadar ölen 18 bin civarında kişiye daha fazlasının ekleneceği kesinken, kötü bir senaryodan hep birlikte korkuyoruz. Öte yandan böyle kitlesel ölümleri kavramaktan uzağız ve çoğu zaman bu senaryoyu da kendimizin veya yakınlarımızın başına gelebilecek muhtemel felaketler aracılığıyla anlamaya çalışıyoruz.

Çünkü içinde yaşadığımız toplum kitlesel bir empatiyi köreltiyor. Sınıflı toplumlara ait bu arızayı en şiddetli şekilde yaşatan bu toplumsal düzen bizleri tüm olguları bireysel bir şekilde algılamaya yöneltiyor. Ne iyilik ve kötülük, ne doğru ve yanlış, ne de güzel ve çirkin kendisini bu arızadan kurtarabiliyor.

İnsanlığın virüsle mücadelesindeki muazzam başarısızlığı sayılarla anlamaya çalışmak işte bu arızanın ürünü. Her akşam açıklanan ölüm ve vaka raporlar...
Devamını okumak için tıklayın

soL - soL gazetesi köşe yazarları - Özgür Şen - Özgür Şen'in son yazısı - Özgür Şen'in son köşe yazısı - Özgür Şen'in yazıları - Özgür Şen'in bugünkü yazısı - Özgür Şen'in bugünkü köşe yazısı - Özgür Şen'in dünkü köşe yazısı - Özgür Şen'in köşe yazısı - Özgür Şen'in dünkü yazısı - Özgür Şen'in tüm köşe yazıları - Özgür Şen'in tüm yazıları - Özgür Şen yazıları

soL - Özgür Şen Son Köşe Yazıları: